KOMUNIKATY
ZASADY PRZYJĘCIA DZIECI DO OPIEKI PRZEDSZKOLNEJ W CZASIE EPIDEMICZNYM COVID-19
W OKRESIE OD 6 MAJA 2020 W PLACÓWKACH STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH
- Do opieki przedszkolnej mogą być przyjęte wyłącznie dzieci rodziców pracujących, którzy nie posiadają innej możliwości opieki nad dziećmi w godzinach świadczenia pracy. Rodzic składa w placówce oświadczenie o wykonywanej pracy lub zaświadczenie z zakładu pracy.
- Pierwszeństwo w przyjęciu dzieci mają następujący rodzice:
- Pracownicy systemu ochrony zdrowia,
- Służby mundurowe,
- Osoby pracujące w handlu,
- Przedsiębiorstwa działające dla przeciwdziałania i zwalczania COVID ‑ 19
- Rodzice składają oświadczenie, że nie chorowali na COVID-19, nie posiadali styczności oraz nie przebywają na kwarantannie.
Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie
Zgodnie z decyzją Premiera RP zajęcia w szkole zostają zawieszone do 26 kwietnia 2020 r.
Egzamin Ósmoklasisty został przełożony – odbędzie się w późniejszym terminie.
Przerwa Świąteczna trwa od 9 do 14 kwietnia 2020 r.
W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ EPIDEMICZNĄ NABÓR DO SZKOŁY ODBYWA SIĘ DROGĄ TELEFONICZNĄ I MAILOWĄ
E-MAIL: SPSKLOPON@WP.PL
TEL: 508-681-965
wniosek o przyjecie do szkoly.przedszkola 2020.2021
Szanowni Państwo Drodzy Rodzice Kochani Uczniowie
Zwracam się do Państwa za pośrednictwem strony internetowej w tej trudnej i nowej dla nas wszystkich sytuacji. Naszą największą troską stało się dzisiaj bezpieczeństwo wszystkich, a w szczególności naszych dzieci. W pierwszym rzędzie zwracam się z apelem, aby młodzi ludzie pozostali w domach nie gromadzili się bez potrzeby i przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa. Ufam w mądrość i rozsądek naszych uczniów i rodziców.
Jest to również czas nauki. Uczniowie będą otrzymywać materiały za pomocą strony internetowej, maili i Facebooka. W kolejnych dniach sukcesywnie będą się pojawiać nowe materiały i zadania. Proszę jednocześnie, aby uczniowie i rodzice podeszli do tej pracy rozsądnie, wykonując w miarę możliwości powierzone zadania znajdując także czas na odpoczynek, spędzanie czasu z rodziną. Nauczyciele także stopniowo będą starali się oceniać i doceniać wysiłek młodych ludzi. Proszę w szczególności o dobre wykorzystanie tego czasu przez uczniów klas ósmych, których czeka egzamin końcowy. Wiem, że pozostają w stałym kontakcie z nauczycielami w szczególności przedmiotów egzaminacyjnych.
Jeśli mają Państwo pytania do mnie proszę o zapytania i sugestie na adres mailowy: janpatryk4@gmail.com. Jestem do dyspozycji rodziców i uczniów.
Proszę też i zachęcam, aby w tym czasie w ramach poznania sylwetki naszych przyszłych patronów znaleźli Państwo czas na obejrzenie wspólnie w gronie rodzinnym filmu „Życia nie można zmarnować” https://vod.tvp.pl/website/zycia-nie-mozna-zmarnowac,26028050.
Życzę wszystkim Rodzicom i Wam drodzy Uczniowie zdrowia, aby ten trudny czas minął jak najszybciej i niedługo będziemy mogli spotkać się w dobrej kondycji w naszej szkole. Powierzamy tę intencje Panu Bogu i Matce Najświętszej.
Z wyrazami szacunku
Dyrektor Szkoły
Robert Wróbel
W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ EPIDEMICZNĄ NABÓR DO SZKOŁY ODBYWA SIĘ DROGĄ TELEFONICZNĄ I MAILOWĄ
E-MAIL: SPSKLOPON@WP.PL
TEL: 508-681-965
12 i 13 MARCA 2020r.
zajęcia edukacyjne odwołane,
w tych dniach będą zajęcia opiekuńcze,
dla tych uczniów, którzy nie mają możliwości pozostania w domu.
OD 17 MARCA DO 25 MARCA
PLACÓWKA ZOSTAJE ZAMKNIĘTA.
Warszawa, 11 marca 2020 roku
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca
z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem:
- poradni psychologiczno-pedagogicznych;
- specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
- młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
- przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
- szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
- szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.
Rodzicu,
- ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Uczniu,
- pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
- przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
- odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
- przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki
Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.
Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:
- dziennik elektroniczny;
- strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
- mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy
e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
- Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
- Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
DYREKTOR PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ SPSK W ŁOPONIU
OGŁASZA NABÓR DO PRZEDSZKOLA, „ZERÓWKI” I KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2020 / 2021
ZAPISY W SEKRETARIACIE SZKOŁY OD 8:00 DO 15:00
WYJAZD DO TEATRU W KRAKOWIE
ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS IV- VII NA SPEKTAKL W KRAKOWSKIM TEATRZE GROTESKA W DNIU 8 LUTEGO 2018 R.
WYJAZD ZE SZKOŁY 9.30
POWRÓT (Z KRAKOWA OK. 17.00)
WPŁATY DO P. M. WARPECHOWSKIEJ LUB DYREKTORA DO 31 STYCZNIA 2018 R. LUB W MIARĘ WOLNYCH MIEJSC (TYLKO DLA 25 UCZNIÓW)
WYJAZD 9.00
WARSZTATY 11.00
SPEKTAKL ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA 11.45
RYNEK KRAKOWSKI 14.00
MUZEUM
POSIŁEK
WYJAZD POWROTNY OK. 17.00
POWRÓT DO DOMU 18.15
Regulamin wycieczek/zawodów/pielgrzymki szkolnej obowiązujący w PSP SPSK w Łoponiu
- Uczestnik zobowiązany jest stosować się do postanowień, przepisów i regulaminów obowiązujących w obiekcie zakwaterowania oraz miejscach realizacji programu wycieczki ( m.in. przepisów przeciwpożarowych, komunikacyjnych, poruszania się po drogach publicznych i korzystania z kąpielisk).
- Uczestnik powinien zachowywać się w sposób zdyscyplinowany i kulturalny, a obiekty zabytkowe i eksponaty muzealne traktować z należytym szacunkiem.
- Uczestnik wycieczki/ zawodów/ pielgrzymki podlega opiekunom i jest zobowiązany do bezwzględnego przestrzegania przepisów podróżnych oraz stosowania się do poleceń opiekunów, pilota i kierowcy.
- Uczestników obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu, zażywania narkotyków, środków odurzających oraz napojów alkoholowych, w tym także piwa.
- Oddalanie się uczestnika z terenu zakwaterowania oraz miejsca prowadzenia zajęć może nastąpić wyłącznie za wiedzą i zgodą opiekunów.
- Wszystkich uczestników wycieczki obowiązuje zachowanie nie narażające bezpieczeństwa własnego i innych.
- Każdy uczestnik obowiązany jest dbać o swój bagaż, rzeczy wartościowe i pieniądze oraz o porządek. Ma również obowiązek dbania o mienie i wyposażenie miejsca, w którym przebywa. Za szkody wyrządzone przez uczestnika wycieczki odpowiedzialność ponosi on sam a w przypadku ucznia niepełnoletniego, jego rodzice lub opiekunowie prawni.
- Rodzice lub prawni opiekunowie zobowiązani są do zadbania o to, aby dziecko będące uczestnikiem wycieczki zostało właściwie na nią wyposażone. Dotyczy to zwłaszcza ewentualnych lekarstw, legitymacji szkolnej a także stosownego obuwia i odzieży. Uczestnik DRASTYCZNIE nie przygotowany do wycieczki może być odesłany do domu nawet z miejsca zbiórki.
- Uczestnik naruszający regulamin wycieczki może być wydalony z wycieczki na koszt rodziców ( prawnych opiekunów). W przypadku ucznia niepełnoletniego rodzice zostaną również obciążeni kosztami podróży opiekuna, który będzie eskortował ucznia.
- Uczestnik może sam dawkować sobie leki na podstawie pisemnego oświadczenia rodziców (opiekunów prawnych).
JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ ! !
„JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ” EDYCJA 2018 W GMINIE WOJNICZ
Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji projektu współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Turystyki, Sportu i Promocji pn. „Jeżdżę z głową” uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej. Dzięki otrzymanej dotacji dzieci z naszej gminy mogą uczestniczyć w nauce jazdy na nartach, która będzie realizowana na stoku narciarskim ”Jastrzębia„ koło Ciężkowic w terminie od 18 stycznia 2018 r. do 30 marca 2018 r. Harmonogram zajęć zostanie przedstawiony w późniejszym terminie. Koszt uczestnictwa w projekcie 100 zł.
od dziecka. W ramach projektu organizator zapewnia sprzęt narciarski, wykwalifikowanych instruktorów nauki jazdy na nartach, karnet na wyciąg narciarski oraz przejazd i opiekę podczas transportu na stok. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez wypełnienie Deklaracji uczestnictwa
w projekcie i dostarczenie jej na dziennik Podawczy Urzędu Miejskiego w Wojniczu. Liczba miejsc ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń. Informacja o zakończeniu rekrutacji zostanie podana na stronie internetowej www.wojnicz.pl oraz www.cea.wojnicz.pl
Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości gminnych, jedynie przy zebraniu odpowiedniej liczny uczniów.
Szczegółowe informacje udziela Dorota Siudak – pracownik Referatu Administracyjno Edukacyjnego Urzędu Miejskiego w Wojniczu, tel. 14 631 98 51
TEATR W NASZEJ SZKOLE !!!
DNIA 16 STYCZNIA 2018 R. O GODZ. 8.00 SWOJĄ SZTUKĘ PT. „JAŚ I MAŁGOSIA W KRAINIE EKOLOGII ” WYSTAWI TEATR BAJKI Z NOWEGO SĄCZA.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH!
WSZELKIE INFORMACJE NA TABLICY OGŁOSZEŃ W SZKOLE!.
DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018
- 31 października 2017 r. – wtorek
- 10 listopada 2017 r. – piątek
- 17 listopada 2017 r. – piątek
- 30 kwietnia 2018 r. – poniedziałek
- 2 maja 2018 r. – środa
- 1 czerwca 2018 r. – piątek
- 19 czerwca 2018 r. – wtorek
W tych dniach nie ma zajęć edukacyjnych, natomiast organizowane są zajęcia opiekuńcze, w godz. 8.00- 14.00
ŚNIADANIE DAJE MOC !
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Tola i Maks dwójka małych galaktycznych agentów poszukujących Wszystkojady, podróżujące przez przestrzeń kosmiczną. Na Ziemi udaje im się złapać jednego. Podejmują trudną próbę nauczenia go 12 zasad zdrowego odżywiania, zanim pożre planetę i im ucieknie. Tola i Maks są kosmitami, ale by nie zwracać na siebie uwagi, przybrali formę dzieci.
Tola specjalizuje się w poszukiwaniu Wszystkojadów, zna ich zwyczaje. Poznała też sposób komunikowania się z nimi. Jest bardzo dokładana i na wszystko znajduje naukowe wyjaśnienie. To ona wpadła na pomysł, by nauczyć Wszystkojada 12 zasad zdrowego odżywiania.
ciąg dalszy nastąpi …. w czasie wspólnego szkolnego śniadania!
RODZICE, DBAJCIE ABY WASZE POCIECHY ZJADAŁY ŚNIADANIE!!!