AKTUALNOŚCI

Trwa rekrutacja

zapraszamy do naszej szkoły i przedszkola

spacer po szkole

Przedszkole Publiczne w Łoponiu

Święta, święta…


Boże Narodzenie’ 2020

Raduj się, niebo, wesel się, ziemio,

Niech morze huczy i szumią rzeki,

Niech hymn śpiewają góry i drzewa

Ku czci Chrystusa!

Także i człowiek, pełen nadziei,

Niech wielbi Pana, bo już jest blisko,

I On przyniesie pokój bezmierny

Całemu światu.

Wkrótce ujrzymy nasze zbawienie,

Więc wznieśmy głowy, czekając z wiarą

Na jasne Słońce, które swym blaskiem

Rozproszy mroki.

Złóżmy podziękę Trójcy Najświętszej

Za dar wcielenia Bożego Słowa:

Niech będzie Ojcu z Synem i Duchem

Wieczysta chwała! Amen.

Jutrznia – IV Niedziela Adwentu

 

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice

Szkół i Przedszkoli

Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich

 

Oto wszyscy oczekujemy Światłości, którą przynosi z Sobą sam Bóg – Nowonarodzony Jezus.

Ten, który rodząc się z Maryi „z rzeszą świętych k’nam przybywa” rozjaśni swoją Obecnością nasze serca i umysły.

Przez wstawiennictwo Maryi wypraszajmy więc łaskę otwarcia stajenki naszego serca na narodziny Największej Miłości.

Przeżyjmy wieczór wigilijny i piękny świąteczny czas w zdumiewającej Bliskości Boga, który obdarowuje nas miłością i nadzieją.

Prośmy, by Maryja czuwająca nad Dzieciątkiem pochylała się nad nami i wyprosiła łaskę umocnienia wiary, byśmy z odwagą dawali świadectwo przynależności do Chrystusa.

Niech Boża Dziecina przytuli nas do swego serca i błogosławi nam, naszym rodzinom i całej Ojczyźnie w tym trudnym czasie.

 

Z pamięcią w modlitwie i sercu

                                                          Prezes

               Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich

 

                             Maria Chodkiewicz

 

 

 

 

 


 

Utrwalanie wizerunku flagi narodowej, popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych były celem konkursu zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Szkołę Podstawową im. Jana Kantego w Wojniczu. Brali w nim udział także uczniowie naszej szkoły. Wysokie, bo II miejsce zajął w nim Mateusz Duda z klasy IV, a wyróżnienia za wykonanie biało – czerwonej flagi otrzymali: Magdalena Kupiec ( klasa IV ), Krystian Nosek ( klasa IV ), Patryk Krzyżanowski ( klasa V ) i Zuzanna Krzyżanowska ( klasa VI ).

 

Wszystkim uczniom  składamy serdeczne gratulacje.

 

 

 

 

 

 

 


100-na rocznica urodzin Jan Pawła II

27.06.1988 Innsbruk, Austria. Il Papa Giovanni Paolo II celebra la Santa Messa.

18 maja 2020 r. w ramach podsumowania obchodów 100-nej rocznicy urodzin Jana Pawła II odbyło się spotkanie społeczności szkolnej poprzez aplikację TEAMS.

        1. Przeprowadzono quiz o Janie Pawle II – gratulujemy zwycięzcom.
        • W kategorii uczniowie i ich rodziny:
         1. miejsce – Hubert Bodzioch z klasy VI z rodziną
         2. miejsce – Julia (kl. V) i Szczepan (II) Witek z rodziną
         3. miejsce – Gabriel Choczyński (VIII) z rodziną
        • w kategorii nauczyciele i ich rodziny:
         1. miejsce – Rodzina Honkisz
         2. miejsce  – Rodzina Szwiec
         3. miejsce – Rodzina Przeklasa

2. Zaśpiewaliśmy wspólnie „Barkę”, a uczniowie zagrali ten utwór na instrumentach

3. Wspólnie odmówiliśmy modlitwę do Jana Pawła II

 

Przez cały tydzień zostały podjęte różne inicjatywy:

 1. „Bukiet dla Jana Pawła II” – uczniowie przysyłali zdjęcia z bukietami dla Papieża, z tych zdjęć wykonano plakat „Kwiatki Jana Pawła II”

 

2. Rodzinne pieczenie kremówek – na podstawie zdjęć wykonano filmik kremówki

3. „Mój Papież” – Jan Paweł II w oczach najmłodszych – konkurs plastyczny – wszyscy zajęli I miejsce, jak również dekoracje w oknie – Papież i dzieci

4.Nasi uczniowie wzięli również udział w inicjatywie SPSK – śpiewamy barkę – link do klipu będzie udostępniony później.

 

 


Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie:

Zbliża się 100-na rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II, w związku z tą uroczystością zapraszamy wszystkich do udziału w obchodach . Zgodnie z tradycją naszej szkoły proponujemy aby wzięły w nich udział całe rodziny. Mamy nadzieję że godnie i w poczuciu wspólnoty w tym trudnym momencie będziemy wspominać naszego wielkiego rodaka. Proponujemy następujące działania:

          • Quiz rodzinny za pomocą  aplikacji Teams – Zgłoszenia rodzin do środy przez e-dziennik lub inny komunikator do p. Agnieszki Wróbel. Finał odbędzie się w poniedziałek 18 maja o godz. 18:00
          • Wywiad z Dziadkiem lub Babcią – „Moje wspomnienia związane z Papieżem” (może być nagranie lub video wymagana zgoda seniorów) teksty, nagrania lub filmy proszę przesyłać do p. Ewa Kłusek
          • Bukiet dla Papieża– zdjęcie dziecka, rodzin z bukietem własnoręcznie wykonanym prosimy przesłać do środy do p. Marzeny Warpechowskiej – zdjęcia posłużą do wspólnego plakatu.
          • Rodzinne pieczenie kremówek , można z tego wydarzenia zrobić film lub zdjęcia proszę przesłać do czwartku do p. Agnieszki Wróbel
          • Wspólne śpiewanie „Barki” – Poniedziałek 18 maja o godz. 19:00 po quizie rodzinnym. Wszyscy którzy grają na instrumentach wszelakich mogą koncertować ( Oczywiście „Barka”) poprzez Teams . Po odśpiewaniu „Barki” wspólną modlitwą zakończymy ten szczególny dzień.
          • „ Mój Jan Paweł II’’ – konkurs plastyczny dla oddziałów 0-3 zdjęcia prac proszę przesłać do p. Ewelina Mleczko
          • Wszyscy razem ochoczo i radośnie weźmy udział w obchodach.

 Prace naszych uczniów z techniki:

 

 

 

 


Szanowni Rodzice  Drodzy uczniowie

Zgodnie z decyzją rządu RP przerwa w zajęciach została przedłużona do 10 kwietnia. Zostało również wydane rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie nauki w tym okresie.

Nauczyciele zostali zobowiązani do realizacji podstawy programowej oraz oceniania uczniów. Zdajemy sobie sprawę, że jest to dla wszystkich nowa sytuacja, z którą musimy się zmierzyć. W związku z tym w bieżącym tygodniu rozpocznie działanie dziennik elektroniczny. Instrukcja jak się zalogować do e-dziennika zostanie zamieszczona dla Państwa na stronie internetowej szkoły. Będzie to podstawowa forma komunikacji Państwa z nauczycielami oraz uczniów z nauczycielami. Oczywiście pozostałe formy kontaktu pozostają dostępne i będą wykorzystywane. Otrzymali Państwo również  maile z loginami do pakietu Office 365 z pełnym dostępem na rok. Mam nadzieję, że będzie to przydatne narzędzie do pracy uczniów. Materiały do pracy uczniów z poszczególnych przedmiotów będą zamieszczane w te dni, w których uczniowie będą mieli daną lekcję. Uczniowie będą oceniani za różne formy pracy w tym quizy, karty pracy, zadania, prezentacje itp. Mamy świadomość, że wykonanie poszczególnych zadań nie będzie możliwe od razu. Uczniowie wykonane zadania będą dostarczać stopniowo w miarę ich możliwości. Proszę rodziców, aby monitorowali czas pracy przy ekranach komputerów czy smartfonów. Młodzi ludzie powinni mieć czas na wypoczynek w gronie rodzinnym. Budowanie wspólnoty jest w tym szczególnym czasie bardzo ważne. Rozumiemy równocześnie, że nie wszyscy w tym samym czasie mogą korzystać z komputerów. Nieustannie pozostaję do Państwa dyspozycji.

Życzę dużo zdrowia i wytrwałości dla wszystkich rodziców i dzieci.

Z nadzieją oczekujemy na spotkanie w dobrej kondycji w szkole.

Z wyrazami szacunku  dyrektor szkoły Robert Wróbel.


Szanowni Państwo  Drodzy Rodzice Kochani Uczniowie

Zwracam się do Państwa za pośrednictwem strony internetowej w tej trudnej i nowej dla nas wszystkich sytuacji. Naszą największą troską stało się dzisiaj bezpieczeństwo wszystkich, a w szczególności naszych dzieci. W pierwszym rzędzie zwracam się z apelem, aby młodzi ludzie pozostali w domach nie gromadzili się bez potrzeby i przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa. Ufam w mądrość i rozsądek naszych uczniów i rodziców.

Jest to również czas nauki. Uczniowie będą otrzymywać materiały za pomocą strony internetowej, maili i Facebooka. W kolejnych dniach sukcesywnie będą się pojawiać nowe  materiały i zadania. Proszę jednocześnie, aby uczniowie i rodzice  podeszli do tej pracy rozsądnie, wykonując w miarę możliwości powierzone zadania znajdując także czas na odpoczynek, spędzanie czasu z rodziną. Nauczyciele także stopniowo będą starali się oceniać i doceniać wysiłek młodych ludzi. Proszę w szczególności o dobre wykorzystanie tego czasu przez uczniów klas ósmych, których czeka egzamin końcowy. Wiem, że pozostają w stałym kontakcie z nauczycielami w szczególności przedmiotów egzaminacyjnych.

Jeśli mają Państwo pytania do mnie proszę o zapytania i sugestie na adres mailowy: janpatryk4@gmail.com. Jestem do dyspozycji rodziców i uczniów.

Proszę też i zachęcam, aby w tym czasie w ramach poznania sylwetki naszych przyszłych patronów znaleźli Państwo czas na obejrzenie wspólnie w gronie rodzinnym filmu „Życia nie można zmarnować”  https://vod.tvp.pl/website/zycia-nie-mozna-zmarnowac,26028050.

Życzę wszystkim Rodzicom i Wam drodzy Uczniowie zdrowia, aby ten trudny czas minął jak najszybciej i niedługo będziemy mogli spotkać się w dobrej kondycji w naszej szkole. Powierzamy tę  intencje Panu Bogu i Matce Najświętszej.

 

Z wyrazami szacunku

Dyrektor Szkoły

Robert Wróbel


12 i 13 MARCA 2020r.

zajęcia edukacyjne odwołane,

w tych dniach będą zajęcia opiekuńcze,

dla tych uczniów, którzy nie mają możliwości pozostania w domu.

 

OD 17 MARCA DO 25 MARCA 

PLACÓWKA ZOSTAJE ZAMKNIĘTA.

Warszawa, 11 marca 2020 roku

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

 

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca
z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

 

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 

Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem:

 • poradni psychologiczno-pedagogicznych;
 • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
 • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
 • przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
 • szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
 • szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

 

Rodzicu,

 

 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

 

Uczniu,

 

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

 

 

Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

 

Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.

 

Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

 • dziennik elektroniczny;
 • strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
 • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

 

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy
e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

 

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

 

 • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
 • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

 

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

 

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

 

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej

 


DYREKTOR  PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ SPSK  W ŁOPONIU

OGŁASZA NABÓR DO PRZEDSZKOLA, „ZERÓWKI” I KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2020 / 2021

ZAPISY W SEKRETARIACIE SZKOŁY OD 8:00 DO 15:00


ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ PRAC NASZEJ UCZENNICY

MADZI KUPIEC ! !

Dyrektor Szkoły w Łoponiu ma zaszczyt zaprosić Wszystkich chętnych na otwarcie wystawy prac

Magdaleny Kupiec

w dniu 27 marca 2018 r. w Izbie Regionalnej w Wojniczu godz. 9.45

Już teraz gratulujemy Madzi, która chce się z Nami podzielić swoją twórczością ! !

Serdecznie zapraszamy!

DNI   WOLNE   OD   ZAJĘĆ  DYDAKTYCZNYCH   W   ROKU   SZKOLNYM  2017/2018

 1.  31 października 2017 r.   –  wtorek
 2.  10 listopada 2017 r.          –   piątek
 3.  17 listopada 2017 r.         –    piątek
 4.  30 kwietnia 2018 r.         –    poniedziałek
 5.    2 maja 2018 r.                    –    środa
 6.   1  czerwca  2018 r.            –   piątek
 7.  19 czerwca 2018 r.           – wtorek

W tych dniach  nie ma zajęć edukacyjnych, natomiast organizowane są zajęcia opiekuńcze, w godz. 8.00- 14.00

ZAJĘCIA Z LOGOPEDĄ !

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PRZEDSZKOLAKÓW DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH Z LOGOPEDĄ!

 

W KAŻDY PONIEDZIAŁEK W GODZ. 12.00- 12.30 ZAJĘCIA MAJĄ SZEŚCIOLATKI

 

W KAŻDY PONIEDZIAŁEK W GODZ. 13.30- 14.00 ZAJĘCIA MAJĄ DZIECI W WIEKU 3-5 LAT.

WARSZTATY  TAŃCA  REGIONALNEGO

 

ZAPRASZAMY CHĘTNYCH UCZNIÓW DO ZAPISÓW  NA WARSZTATY TAŃCA REGIONALNEGO.

WARSZTATY POPROWADZI PANI KATARZYNA KOKOSZKA – KIEROWNIK ZESPOŁU „ŚWIERCZKOWIACY”

WYMAGANIA;  OBOWIĄZKOWOŚĆ!!  PUNKTUALNOŚĆ!!

ZAJĘCIA BĘDĄ SIĘ ODBYWAĆ 2 RAZY W TYGODNIU  W GODZ. 16.00- 17.30 PRZEZ DWA MIESIĄCE. POCZĄTEK WARSZTATÓW – STYCZEŃ 2018 R.

PRZEWIDYWANY EFEKT  TO UMIEJĘTNOŚĆ WYKONANIA 3  TAŃCÓW  REGIONALNYCH PRZEZ UCZESTNIKÓW.

ZACHĘCAMY DO ZAPISÓW KAŻDE CHĘTNE DZIECKO Z NASZEJ SZKOŁY W DNIACH 20.11.2017 R- 30.11.2017 R.

ZAPISY PRZYJMUJE DYREKTOR SZKOŁY.

 

 

 

 

WYJAZD  NA  SPEKTAKL  „MAŁY KSIĄŻE”

Spektakl przygotowany przez PANTEATR z Wrocławia.

Wyjazd 24 października 2017 r. godz. 10.40

Powrót do Szkoły 13.30

 • Życzymy miłych wrażeń!

 

DRODZY    UCZNIOWIE !!!

ZACHĘCAMY WAS DO WSPÓLNEGO TWORZENIA WYSTAWY  Z WARZYW, OWOCÓW, KTÓRYCH KSZTAŁTY SĄ NIETYPOWE!

WYSTAWA BĘDZIE TWORZONA W DNIACH:

23.10.2017- 27.10.2017 R.

 

1 listopada 2017 r.

Już 31 października  umożliwiamy uczniom, poprzez dzień wolny od zajęć edukacyjnych, nawiedzanie miejsc pamięci- cmentarzy.

Uroczystość Wszystkich Świętych  – w Kościołach łacińskich uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie, przypadająca corocznie na dzień 1 listopada, treściowo połączona z następującym po niej obchodem liturgicznym Dnia Zadusznego. W doktrynie Kościoła katolickiego jest wyrazem wiary w obcowanie świętych i powszechne powołanie do świętości.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Skip to content